1. „Nasze emocje”

- zagraj w grę planszową z kimś z rodziny, możecie stworzyć ją sami! Porozmawiajcie o tym, co to znaczy być dobrym graczem. Ćwicz zachowanie dobrego gracza, zarówno kiedy wygrasz jak i kiedy przegrasz.

 

2. „Wspólna zabawa” - gra online rozwijająca więzi rodzinne.

3. „Chwila relaksu” - połóż się wygodnie, zamknij oczy i wybierz się na wycieczkę do lasu w swojej wyobraźni. Możesz użyć do tego nagrania.

4. „Magiczny ołówek” - troszkę grafomotoryki.

5. „Kolorowe jajko” - rozwijamy motorykę małą: rwiemy kolorowy papier, bibułę na małe kawałeczki, z kartonu lub białej kartki wycinamy kształt jajka, następnie wyklejamy szablon kolorowymi kawałkami papieru.

6. „Przyłapany” - wspólnie z rodziną wykonaj zadanie.

7. „Segregujemy” - rozkładamy na dywanie kolorowe plastikowe nakrętki i segregujemy według koloru.

8. Kot - zabawa paluszkowa.